DPH OSS - co to je, koho se týká a co stojí za to vědět?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-09-28

1. července 2021 vstoupil v platnost režim DPH-OSS. Když podnikatelé obdrží informaci, že v daňových předpisech mají být opět změny, tak je už z toho bolí hlava, nicméně tentokrát mají být změny velkou pomocí pro subjekty, které prodávají své zboží a služby na zahraničních trzích.

Pokud donedávna daňový poplatník v České republice prodával prostřednictvím online platforem a prodával své produkty a služby zahraničním subjektům, musel dodržovat určité limity. Po jejich překročení bylo nutné se v dané zemi registrovat jako plátce DPH. To sice fungovalo jen tehdy, když kupující neměl registrovanou obchodní činnost, ale i tak to bylo nepohodlné. V současné době existuje jednodušší způsob zúčtování – je to DPH-OSS.

Je DPH-OSS skutečně velkou pomocí pro podnikatele? Jak tento postup funguje, kdo ho může používat a jak se zaregistrovat? To se dozvíte v našem článku.

Více

BitFaktura zamířila do centra dění v Impact Hubu

Daniel Beranek Daniel Beranek 2022-09-21
Sídlo BitFaSídlo BitFaktury v Impact Hubu Zlínktury v Impact Hubu Zlín

BitFaktura se rozhodla přitisknout prst na tep doby. Přiblížit se Zlíňanům. Ale také lehce překopat firemní kulturu a prozkoumat prostředí podnikatelského mládí. A proto se přesídlila do středu Zlína. Na třídu Tomáše Bati. Do sedmipatrové budovy Silo II Impact Hubu Zlín.

Více

Shrnutí prázdnin 2022

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-09-16

Prázdniny jsou za námi a my spěcháme s shrnutím nejduležitějších funkcí a změn, které jsme pro Vás přichystali v letním období. Tak pojďme tedy na to!

Více

10 způsobů, jak propagovat svůj partnerský program

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-08-22
Partnersky program

BitFaktura je známá nejen jako jednoduchý a intuitivní fakturační programem, ale také je velmi výhodným partnerským programem. Doporučením BitFaktury můžete získat nejen bezplatné předplatné, ale také slevy pro své followersy a solidní provize pro sebe. Podívejte se, jak vstoupit do našeho partnerského programu a především jak jej propagovat, abyste získali skutečné výhody.

Více

5 jednoduchých způsobů, jak optimalizovat svou každodenní práci

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-07-27
5 jednoduchych zpusobu

Efektivnější práce zvyšuje nejen šance na dosažení obchodního úspěchu, ale také zlepšuje komfort našeho každodenního života. Cítíme se mnohem lépe, když si uvědomíme, že neztrácíme čas, naopak – vše máme pod kontrolou, plníme své úkoly podle plánu a hlavně je úspěšně finalizujeme. To poslední není tak samozřejmé, jak by se mohlo zdát. Práce je přece o plnění svých úkolů a povinností. Dnes navrhneme, jak fungovat v profesionální sféře mnohem efektivněji. Podívejte se, jak optimalizovat svou pracovní dobu. Většina z těchto způsobů nebude příliš inovativních, ale stojí za to si je zapamatovat a určitě je zavést.

Více

Shrnutí novinek v systému - červen 2022

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-07-19
Shrnuti cervna 2022

První polovina roku je za námi a program BitFaktura se dočkal další dávky vylepšení. Nové filtry, vylepšená čitelnost API a další. Zveme Vás k seznámení se s novinkama v BitFaktuře! 

Více

Kdy mají obchodníci práva a ochranu spotřebitelů?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-07-06

Ochrana práv spotřebitelů je již mnoho let důležitým bodem hospodářského práva. Je totiž důležité, aby byl příjemce chráněn před případným podvodem ze strany společností, od kterých služby nakupuje. Relativně nedávno se však upozornilo na to, že s podnikateli je zacházeno neférově – donedávna neměli nárok na ochranu spotřebitele za žádných okolností, i když neměli patřičné znalosti a zkušenosti k přesnému posouzení předmětu smlouvy . Rovněž se nemohli dovolávat nespravedlivého zacházení.

Proto bylo rozhodnuto upravit ustanovení o právech a ochraně spotřebitelů. Ačkoli měly změny vstoupit v platnost v červnu 2020, pandemické a protikrizové štíty tyto plány zmařily. V konečném důsledku mohou podnikatelé od 1. ledna 2021 využít některých práv, která byla dříve dostupná pouze spotřebitelům. Více se o tom dozvíte v našem článku.

Více

Integrace API – co to je?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-06-10
API

Application Programming Interface je pojem používaný nejen programátory. API se stalo důležité i pro obchodníky. Jde o „most“ vytvořený IT specialisty, který umožňuje propojovat různé systémy či databáze a přenášet mezi nimi informace. Výrazně zlepšuje práci mnoha různých lidí, oddělení a společností. Umožňuje „přetahovat“ řešení z jednoho programu do druhého. Stále častěji je využívají podnikatelé a účetní. Integrace API se stává samozřejmostí. Většina profesionálních programů poskytuje své API, aby bylo možné se integrovat s jinými programy.

V případě Bitfaktura.cz je lze nalézt zde: https://app.bitfaktura.cz/api 

Co je to vlastně API? Jak to funguje? Co je integrace API? Vyplatí se do tohoto řešení investovat? Pokusíme se na tyto otázky co nejúplněji odpovědět.
Podle výzkumu, který pro CA Technologies provedlo renomované Oxford Economic Center, dokonce 88% API dnes používají velké organizace po celém světě. Více než polovina zaměstnanců managementu se domnívá, že používání API je velmi důležitým faktorem jejich konkurenční výhody. Má v případě menších podnikatelů v České republice smysl sledovat světové trendy?

Více

Online faktura – jak ji vystavit zdarma?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-06-06
Fakturace online zdarma

Online faktury nejsou povinné, ale jsou stále populárnější. Právní předpisy sice nevyžadují, aby byly vydávány s využitím profesionálních nástrojů, je však mnohem jednodušší je připravit v programech vytvořených přes specialisty. Mnohé z nich jsou placené služby. Můžete však najít i bezplatná řešení. Jak vystavit fakturu online zdarma?

 

 

 

Více

Shrnutí novinek v systému - duben 2022

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-05-19
Shrnuti dubna

Připravili jsem pro Vás další shrnutí novinek za dubnové období. Jste zvědaví, nad čím pracoval náš tým? Tak pojďmě na to!

Více