Jak fakturovat do zahraničí coby neplátce DPH?

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-03-18
Fakturace do zahraničí: v rámci i mimo EU

Fakturací do zahraničí se pro podnikatele, neplátce DPH, mění jedna zásadní okolnost. Stává se registrovaným k dani z přidané hodnoty. Předpokládejme, že se nechce stát přímo plátcem DPH, nýbrž nabyde statusu identifikované osoby. Ale jen případě, že fakturuje do zemí Evropské unie. Jestliže faktura putuje mimo EU, je tomu totiž jinak. Jak to vypadá v konkrétních případech?

Více

Shrnutí novinek v systému - únor 2021

Martyna Martyna 2021-03-04

V březnu jsme do systému BitFaktura zavedli další nové funkce. Již teď Vás zveme ke čtení.

 

Více

Shrnutí novinek v systému - leden 2021

Martyna Rębacz-Wojtkowska Martyna Rębacz-Wojtkowska 2021-02-05

Únor nás přivítal sněhovou nadílkou, ale také novými funkcemi v systému BitFaktura. Export faktur ve formátu ISDOC je už dostupný! Zajímá Vás co nového ještě najdete v sytému BitFaktura? Zveme Vás ke čtení.

Více

2021: změny v podnikání a fakturaci BitFaktura

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-01-28
2021: novinky v podnikání a v Bitfaktuře

Nový rok vždy přináší změny v podmínkách podnikání. Rok 2021 je o koronakrizi barvitější a počet změn o to vyšší. Mnohé z nich by mohly podnikatelům dokonce i usnadnit život. Změny, které určitě usnadní fakturování všem, přináší fakturace BitFaktura.

Více

Shrnutí novinek v systému - prosinec 2020

Barbara Barbara 2021-01-06

Vítáme Vás v Novém roce! První letošní publikaci standardně začínáme shrnutím posledního měsíce roku 2020. Dnes Vás budeme informovat o několika novinkách týkajících se importů a exportů a také o nové funkci v oblasti bezpečnosti Vašeho účtu. Pojďte se seznámit se změnami v systému.

Více

Faktury, jejich účtování a číslování na přelomu roku

Daniel Beranek Daniel Beranek 2020-12-23
Fakturace na přelomu roku

Fakturování na přelomu roku má svá specifika. Rozdíly nejsou pouze v plnění a zúčtování faktur, ale také mezi fakturami zálohovými a finálními a způsobem účtování a danění konkrétních daňových subjektů. 

Více

Shrnutí novinek v systému - listopad 2020

Barbara Barbara 2020-12-08

Dobrý den, zveme Vás na poslední souhrn novinek v BitFaktuře v tomto kalendářním roce. V souhrnu najdete informace týkající se účetních exportů, faktur MOSS nebo informace související s vyhledáváním v pravidelných fakturách.

Více

Jak snížit náročnost předvánočního shonu nejen v eshopu?

Daniel Beranek Daniel Beranek 2020-12-07
Tipy na ulehčení fakturace

Vánoce jsou největším svátkem maloobchodu a často i tím, co vytahuje trn z paty celoroční rentabilitě. Enormní nárůst objednávek se rovná nárůstu provozní aktivity. A určitě není od věci si od tohoto předvánočního frmolu trochu ulehčit – třeba i drobnostmi v rámci fakturace.

Více

Shrnutí novinek v systému - říjen 2020

Barbara Barbara 2020-11-30

Po měsíci jsme tady zase - s novinkami, které se nám podařilo v průběhu října do BitFaktury zaimplementovat. Více informací se dozvíte v následujícím článku.
 

Více

Pravidelná faktura: automatizace opakované fakturace

Daniel Beranek Daniel Beranek 2020-10-23
PravidelnPravidelná faktura: automatizace fakturaceá faktura: automatizace fakturace

Opakovaná činnost volá po automatizaci. Nejinak je tomu i v případě fakturace. Jestliže každý měsíc vystavujete těmtýž klientům fakturu za tytéž služby v téže částce, pak nejefektivnějších řešením je pravidelná faktura.

Více