Faktury, jejich účtování a číslování na přelomu roku

author Daniel Beranek, 2020-12-23
Fakturace na přelomu roku

Fakturování na přelomu roku má svá specifika. Rozdíly nejsou pouze v plnění a zúčtování faktur, ale také mezi fakturami zálohovými a finálními a způsobem účtování a danění konkrétních daňových subjektů. 

Czytaj całość

Shrnutí novinek v systému - listopad 2020

author Barbara, 2020-12-08

Dobrý den, zveme Vás na poslední souhrn novinek v BitFaktuře v tomto kalendářním roce. V souhrnu najdete informace týkající se účetních exportů, faktur MOSS nebo informace související s vyhledáváním v pravidelných fakturách.

Czytaj całość

Jak snížit náročnost předvánočního shonu nejen v eshopu?

author Daniel Beranek, 2020-12-07
Tipy na ulehčení fakturace

Vánoce jsou největším svátkem maloobchodu a často i tím, co vytahuje trn z paty celoroční rentabilitě. Enormní nárůst objednávek se rovná nárůstu provozní aktivity. A určitě není od věci si od tohoto předvánočního frmolu trochu ulehčit – třeba i drobnostmi v rámci fakturace.

Czytaj całość

Shrnutí novinek v systému - říjen 2020

author Barbara, 2020-11-30

Po měsíci jsme tady zase - s novinkami, které se nám podařilo v průběhu října do BitFaktury zaimplementovat. Více informací se dozvíte v následujícím článku.
 

Czytaj całość

Pravidelná faktura: automatizace opakované fakturace

author Daniel Beranek, 2020-10-23
PravidelnPravidelná faktura: automatizace fakturaceá faktura: automatizace fakturace

Opakovaná činnost volá po automatizaci. Nejinak je tomu i v případě fakturace. Jestliže každý měsíc vystavujete těmtýž klientům fakturu za tytéž služby v téže částce, pak nejefektivnějších řešením je pravidelná faktura.

Czytaj całość

Jak přenést data z Fakturoidu do BitFaktury?

author Daniel Beranek, 2020-10-01

Migrace dat ze systému do systému je relativně snadná. Většina fakturačních řešení využívá stejné prostředky – dokonce i stejnými způsoby. Osvědčeným veteránem datových přenosů zůstává formát CSV, někde ho nahrazují mladší a sofistikovanější formáty XML, XLS, XLSX. Zbývá se jen zorientovat v rozhraních zdroje a cíle datového přenosu. V rámci příkladu vybíráme Fakturoid a BitFakturu.

 

Czytaj całość

TurboFaktura: bleskurychle vystavená faktura

author Daniel Beranek, 2020-08-24

TurboFaktura je faktura, kterou generujete jen na základě emailu odběratele. Bleskurychle vystavenou fakturu klient nejen doplní, ale může také zaplatit a okamžitě importovat do vlastní fakturace či účetnictví. Jak tuto funkcionalitu využít?

Czytaj całość

Faktura dnes: čím ji vybavit a jak prodat?

author Daniel Beranek, 2020-08-05
Faktura dnes: vzhled a funkční prvky

Faktura dneška má specifickou podobu. Optimálně není jen na papíře, není v DOC a nespolkla by úložný prostor stařičké 386. Je přehledná, jasně komunikuje své poselství a pomáhá příjemci se zpracováním. A máte-li takový komunikační skvost, bylo by ho škoda zákazníkům i patřičně neprodat.

Czytaj całość

Shrnutí novinek v systému - srpen 2020

author Barbara, 2020-08-03

Dobrý den, srpen uběhl extrémně rychle, ale zanechal v našem systému několik zajímavých změn. Zajímá vás, co nového najdete v BitFaktuře? Zveme vás ke čtení.

Czytaj całość

Cloudová fakturace vs. desktop: zabezpečení dat

author Daniel Beranek, 2020-07-08

Problémem veškeré IT práce je ochrana dat – a to na mnoha úrovních. Potenciálními riziky jsou nejen kyberzločinci a havárie, ale také nekalá konkurence a vlastní zaměstnanci. Data je třeba chránit, zálohovat a být schopen účinně obnovit kdykoliv, kdy dojde ke krizové situaci. Jak si přitom stojí na cloudu založená online fakturace a jak desktopové aplikace?

Czytaj całość