Neuhrazená faktura: prevence a sanace. Upomínkování v BitFaktuře

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-07-23
Smlouva

Pokud se s nezaplacenými fakturami setkáváte častěji, je vhodné do obchodních vztahů začlenit prvky prevence neplacení, případně automatizovat způsoby minimalizace škod neuhrazených faktur.

Více

Shrnutí novinek v systému - červen 2021

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-07-10

Půl roku je za náma a léto v plném proudu. Toto je rozhodně ideální doba pro nabití baterii, shrnutí a vyvození závěrů pro příštích šest měsíců. Prázdninová sezóna klepe také do BitFaktury, ale práce nad aktualizaci systému stále probíhají.

Jste zvědavi, co jsme zrealizovali v průběhu června? Koukněte na to.

Více

Nezaplacená faktura: od upomínky až po žalobu

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-06-28
Faktura po splatnosti

Nezaplacená faktura je takový nepříjemný jev provázející fakturování. Každému se to může stát. Ale není to nic, co by vyžadovalo poplašnou reakci. Jako vždycky je třeba zachovat chladnou hlavu. Situaci odkomunikovat. Navázat s partnerem porozumění a dojít ke zdárnému řešení. Jak na to?

Více

Shrnutí novinek v systému - duben 2021

Jolanta Jolanta 2021-05-06

Jaro letošního roku se pomalu prodlužuje, ale my nezpomalujeme a jako každý měsíc Vám chceme představit nejnovější funkce, které se v našem systému objevily. 

Více

Fakturace v ISDOC: netřeba datlovat

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-04-28
ISDOC: elektroISDOC: elektronické zpracování fakturnické zpracování faktur

Elektronicky funguje generování faktur, elektronicky se dopravují od dodavatelů k odběratelům, elektronicky se spravuje celá agenda fakturace. Přesto však lidé velice často ručně přepisují číslíčka z jedné části obrazovky na druhou. Nasnadě je tedy otázka: proč neelektronizovat i zpracování faktur?

Více

Shrnutí novinek v systému - březen 2021

Barbara Barbara 2021-04-06

V průběhu března nám v systému přibyly nové funkce. Jste zvědaví co přesně? Zveme Vás ke čtení čerstvých novinek v BitFaktuře.

Více

Jak fakturovat do zahraničí coby neplátce DPH?

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-03-18
Fakturace do zahraničí: v rámci i mimo EU

Fakturací do zahraničí se pro podnikatele, neplátce DPH, mění jedna zásadní okolnost. Stává se registrovaným k dani z přidané hodnoty. Předpokládejme, že se nechce stát přímo plátcem DPH, nýbrž nabyde statusu identifikované osoby. Ale jen případě, že fakturuje do zemí Evropské unie. Jestliže faktura putuje mimo EU, je tomu totiž jinak. Jak to vypadá v konkrétních případech?

Více

Shrnutí novinek v systému - únor 2021

Martyna Martyna 2021-03-04

V únoru jsme do systému BitFaktura zavedli další nové funkce. Již teď Vás zveme ke čtení.

 

Více

Shrnutí novinek v systému - leden 2021

Martyna Rębacz-Wojtkowska Martyna Rębacz-Wojtkowska 2021-02-05

Únor nás přivítal sněhovou nadílkou, ale také novými funkcemi v systému BitFaktura. Export faktur ve formátu ISDOC je už dostupný! Zajímá Vás co nového ještě najdete v sytému BitFaktura? Zveme Vás ke čtení.

Více

2021: změny v podnikání a fakturaci BitFaktura

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-01-28
2021: novinky v podnikání a v Bitfaktuře

Nový rok vždy přináší změny v podmínkách podnikání. Rok 2021 je o koronakrizi barvitější a počet změn o to vyšší. Mnohé z nich by mohly podnikatelům dokonce i usnadnit život. Změny, které určitě usnadní fakturování všem, přináší fakturace BitFaktura.

Více