Je klient v prodlení s platbou faktury? Zkontrolujte, co můžete udělat!

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-01-06
Prodleni s platbou

Den vystavení faktury je pro podnikatele jedním z nejpříjemnějších dnů. Zpoždění plateb za vystavené faktury je bohužel smutným každodenním životem mnoha majitelů firem či živnostníků. Co můžete v takové situaci dělat? Máme několik řešení.

Více

Kybernetická bezpečnost – jak se postarat o svou online bezpečnost?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-12-29
Kyberneticka bezpecnost

V dobách, kdy jsme ví a víc závislí na okolní a neustále se vyvíjející technice, se stáváme snadným cílem skupin organizovaného zločinu, tzv. Kyberzločinu. Kybernetičtí zločinci využívají kybernetické útoky k nelegálnímu získávání citlivých dat, uživatelské dokumentace a jiných utajovaných informací, které mohou využít k zisku.

Více

Shrnutí novinek v systému za poslední 3 měsíce

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-12-07
Shrnuti za 3 mesice

Pár týdnů zpátky jsme se loučili s posledními slunečními paprsky a připravovali se na krásný podzim, a nyní již za našimi okny hravě víří první sněhové vločky! Zima přichází v plné síle, je čas připravit dárky pod vánoční stromeček, ale než se pustíte do nákupů, pojďme se podívat, co se v BitFaktuře za poslední období změnilo. 

Více

Data na faktuře: aby Vás nepřekvapil kalendář

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-11-15
Data týkající se fakturace

Data se na fakturách neuvádějí jen tak pro formu. Ukotvují účetní případy a povinnosti přiznávat daň z přidané hodnoty i daň z příjmu. A to jak pro dodavatele, tak pro odběratele. Čím jsou jednotlivá data dána a co ovlivňují

 

Více

Co je White Label pro SaaS a proč by jste to měli implementovat ve Vaší společnosti?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-11-02
White Label pro SaaS

Provozujete společnost, kde poskytujete online služby svým klientům? Velmi jednoduchým způsobem je můžete doplnit o elektronickou fakturaci. Vše, co musíte udělat, je použít White Label pro SaaS. Co je to za systém a proč stojí za to mu věnovat pozornost?

Více

Náležitosti faktur ve specifických případech

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-10-18
náležitosti faktur

Kromě základních náležitostí faktur plátce a neplátce DPH existuje celá řada speciálních požadavků na fakturování v případech, kdy se přenáší daňová povinnost, osvobozuje od daně či třeba stačí jen vystavit zjednodušený daňový doklad. Jaké náležitosti je třeba splnit v konkrétních případech?

Více

Faktura a její náležitosti pro plátce i neplátce DPH

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-09-22
náležitosti faktur

Faktura je nejen dokladem účetním, ale i podkladem daňovým. Může se také stát předmětem sporů s úřadem finančním – a tomu je lepší se vyhnout. Třeba splněním všech náležitostí, které jsou od faktury vyžadovány. Které to jsou?

Více

Shrnutí novinek v systému - srpen 2021

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-09-09

Podzim máme za rohem, stromy shazují první listí a my už cítíme, že konec léta přišel příliš brzy. Proto se chceme vrátit ke vzpomínkách na slunečný srpen a představit nové funkce, které se v té době v BitFaktuře objevily.

Více

Shrnutí novinek v systému - červenec 2021

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-08-06

Polovina prázdni je již za námi, ale to určitě není důvod k tomu, abychom zpomalili práci na nových funkcích. Níže se věnujeme těm nejdůležitějším, které jsme pro Vás v červenci připravili. Jste zvědaví co nového najdete v systému? Koukněte na to.


 

Více

Neuhrazená faktura: prevence a sanace. Upomínkování v BitFaktuře

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-07-23
Smlouva

Pokud se s nezaplacenými fakturami setkáváte častěji, je vhodné do obchodních vztahů začlenit prvky prevence neplacení, případně automatizovat způsoby minimalizace škod neuhrazených faktur.

Více