Integrace API – co to je?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-06-10
API

Application Programming Interface je pojem používaný nejen programátory. API se stalo důležité i pro obchodníky. Jde o „most“ vytvořený IT specialisty, který umožňuje propojovat různé systémy či databáze a přenášet mezi nimi informace. Výrazně zlepšuje práci mnoha různých lidí, oddělení a společností. Umožňuje „přetahovat“ řešení z jednoho programu do druhého. Stále častěji je využívají podnikatelé a účetní. Integrace API se stává samozřejmostí. Většina profesionálních programů poskytuje své API, aby bylo možné se integrovat s jinými programy.

V případě Bitfaktura.cz je lze nalézt zde: https://app.bitfaktura.cz/api 

Co je to vlastně API? Jak to funguje? Co je integrace API? Vyplatí se do tohoto řešení investovat? Pokusíme se na tyto otázky co nejúplněji odpovědět.
Podle výzkumu, který pro CA Technologies provedlo renomované Oxford Economic Center, dokonce 88% API dnes používají velké organizace po celém světě. Více než polovina zaměstnanců managementu se domnívá, že používání API je velmi důležitým faktorem jejich konkurenční výhody. Má v případě menších podnikatelů v České republice smysl sledovat světové trendy?

Více

Online faktura – jak ji vystavit zdarma?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-06-06
Fakturace online zdarma

Online faktury nejsou povinné, ale jsou stále populárnější. Právní předpisy sice nevyžadují, aby byly vydávány s využitím profesionálních nástrojů, je však mnohem jednodušší je připravit v programech vytvořených přes specialisty. Mnohé z nich jsou placené služby. Můžete však najít i bezplatná řešení. Jak vystavit fakturu online zdarma?

 

 

 

Více

Shrnutí novinek v systému - duben 2022

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-05-19
Shrnuti dubna

Připravili jsem pro Vás další shrnutí novinek za dubnové období. Jste zvědaví, nad čím pracoval náš tým? Tak pojďmě na to!

Více

Shrnutí novinek v systému za I čtvrtletí 2022!

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-04-24
Shrnuti za 3 mesice

Po Velikonocích vítejte u novinek v systému, které se objevily v prvním čtvrtletí roku 2022!

Více

Dark mode – co to je a jaké jsou jeho výhody?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-03-17
Dark mode

Dark mode, tzn. temný motiv interfejsu je součástí mnoha aplikací a webových stránek. Možnost přepnout motiv obrazovky ze světlého do tmavého režimu je pro mnohé nepodstatné a pro ostatní výhodné řešení. Zjistěte, zda je pro Vás tmavý režim pomocným nástrojem.

 

Více

BitFakturu najdete už i ve Zlíně

Daniel Beranek Daniel Beranek 2022-03-01
Barbara Supiková, CEO BitFaktura s. r. o.

Online fakturace BitFaktura otevírá tuzemskou pobočku. Za krátkou dobu přítomnosti na českém trhu získala desetitisíce zákazníků, kterým bude nyní ještě blíže. A to nejen lokálně, ale i účetně a administrativně.

Více

Je klient v prodlení s platbou faktury? Zkontrolujte, co můžete udělat!

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2022-01-06
Prodleni s platbou

Den vystavení faktury je pro podnikatele jedním z nejpříjemnějších dnů. Zpoždění plateb za vystavené faktury je bohužel smutným každodenním životem mnoha majitelů firem či živnostníků. Co můžete v takové situaci dělat? Máme několik řešení.

Více

Kybernetická bezpečnost – jak se postarat o svou online bezpečnost?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-12-29
Kyberneticka bezpecnost

V dobách, kdy jsme ví a víc závislí na okolní a neustále se vyvíjející technice, se stáváme snadným cílem skupin organizovaného zločinu, tzv. Kyberzločinu. Kybernetičtí zločinci využívají kybernetické útoky k nelegálnímu získávání citlivých dat, uživatelské dokumentace a jiných utajovaných informací, které mohou využít k zisku.

Více

Shrnutí novinek v systému za I čtvrtletí 2022!

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-12-07
Shrnuti za 3 mesice

Po Velikonocích vítejte u novinek v systému, které se objevily v prvním čtvrtletí roku 2022!

Více

Data na faktuře: aby Vás nepřekvapil kalendář

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-11-15
Data týkající se fakturace

Data se na fakturách neuvádějí jen tak pro formu. Ukotvují účetní případy a povinnosti přiznávat daň z přidané hodnoty i daň z příjmu. A to jak pro dodavatele, tak pro odběratele. Čím jsou jednotlivá data dána a co ovlivňují

 

Více