Faktura a její náležitosti pro plátce i neplátce DPH

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-09-22
náležitosti faktur

Faktura je nejen dokladem účetním, ale i podkladem daňovým. Může se také stát předmětem sporů s úřadem finančním – a tomu je lepší se vyhnout. Třeba splněním všech náležitostí, které jsou od faktury vyžadovány. Které to jsou?

Více

Shrnutí novinek v systému - srpen 2021

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-09-09

Podzim máme za rohem, stromy shazují první listí a my už cítíme, že konec léta přišel příliš brzy. Proto se chceme vrátit ke vzpomínkách na slunečný srpen a představit nové funkce, které se v té době v BitFaktuře objevily.

Více

Shrnutí novinek v systému - červenec 2021

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-08-06

Polovina prázdni je již za námi, ale to určitě není důvod k tomu, abychom zpomalili práci na nových funkcích. Níže se věnujeme těm nejdůležitějším, které jsme pro Vás v červenci připravili. Jste zvědaví co nového najdete v systému? Koukněte na to.


 

Více

Neuhrazená faktura: prevence a sanace. Upomínkování v BitFaktuře

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-07-23
Smlouva

Pokud se s nezaplacenými fakturami setkáváte častěji, je vhodné do obchodních vztahů začlenit prvky prevence neplacení, případně automatizovat způsoby minimalizace škod neuhrazených faktur.

Více

Shrnutí novinek v systému - červen 2021

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-07-10

Půl roku je za náma a léto v plném proudu. Toto je rozhodně ideální doba pro nabití baterii, shrnutí a vyvození závěrů pro příštích šest měsíců. Prázdninová sezóna klepe také do BitFaktury, ale práce nad aktualizaci systému stále probíhají.

Jste zvědavi, co jsme zrealizovali v průběhu června? Koukněte na to.

Více

Posíláte zboží spotřebitelům v EU? Týkají se Vás změny OSS?

Jolanta Rustecki Jolanta Rustecki 2021-07-05
OSS misto MOSS

Pokud jste účtovali DPH v režimu MOSS, jste od 1. července povinni přejít na EU OSS. Jaký je účel zavedení nového zákona a co se mění v praxi? Pojďme se na to podívat.

 

 

Více

Nezaplacená faktura: od upomínky až po žalobu

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-06-28
Faktura po splatnosti

Nezaplacená faktura je takový nepříjemný jev provázející fakturování. Každému se to může stát. Ale není to nic, co by vyžadovalo poplašnou reakci. Jako vždycky je třeba zachovat chladnou hlavu. Situaci odkomunikovat. Navázat s partnerem porozumění a dojít ke zdárnému řešení. Jak na to?

Více

Shrnutí novinek v systému - duben 2021

Jolanta Jolanta 2021-05-06

Jaro letošního roku se pomalu prodlužuje, ale my nezpomalujeme a jako každý měsíc Vám chceme představit nejnovější funkce, které se v našem systému objevily. 

Více

Fakturace v ISDOC: netřeba datlovat

Daniel Beranek Daniel Beranek 2021-04-28
ISDOC: elektroISDOC: elektronické zpracování fakturnické zpracování faktur

Elektronicky funguje generování faktur, elektronicky se dopravují od dodavatelů k odběratelům, elektronicky se spravuje celá agenda fakturace. Přesto však lidé velice často ručně přepisují číslíčka z jedné části obrazovky na druhou. Nasnadě je tedy otázka: proč neelektronizovat i zpracování faktur?

Více

Shrnutí novinek v systému - březen 2021

Barbara Barbara 2021-04-06

V průběhu března nám v systému přibyly nové funkce. Jste zvědaví co přesně? Zveme Vás ke čtení čerstvých novinek v BitFaktuře.

Více