BedBooking

Příběh spolupráce s BitFakturou

BitFaktura v BedBooking

V BedBooking pomáháme malým a středním hostitelům s podnikáním - jedná se o mobilní rezervační kalendář pro krátkodobé pronájmy ubytovacích zařízeních. Podporujeme oblasti jako: :

  • řízení dostupnosti ubytování,

  • cenová politika, 

  • prodej OTA (Booking.com, Airbnb, Expedia, Homeaway, atd.),

  • komunikace s hotelovým hostem, 

  • uklízení,

  • faktury a účtenky,

  • reporty a statistiki.

Náš rezervační systém PMS (Property Management System) je dostupný na platformě Google Android, Apple iOS, Huawei App Gallery, Microsoft Store a také na počítačích jako webová aplikace. V současné době podporujeme 24 jazykových verzí. Spokojené zákazníky máme v každé koutě světa, stačí se podívat na uživatelské recenze Google Play nebo App Store. Našimi klienty jsou především majitelé / správci apartmánů, hotelů, penzionů, pokojů pro hosty, ubytování v soukromí, agroturistické ubytování a kempy. Díky všestrannosti našeho řešení a vynalézavosti našich zákazníků se náš mobilní rezervační kalendář s úspěchem používá také v autopůjčovnách, specializovaných půjčovnách stavebních strojů a v hotelech pro zvířata

Jmenuji se Dawid Łukasiewicz a jsem předsedou představenstva a produktovým manažerem.

Začátky působení

Myšlenka na BedBooking se zrodila v roce 2012 na RST Software Masters. Projekt byl realizován jako interní projekt zaměřený na budování kompetence společnosti v oblasti mobilních platforem. Vzhledem k tomu, že naše mateřská společnost měla zkušenosti se systémy pro turistický průmysl (NetTur), padla myšlenka na mobilní rezervační kalendář. Na rozdíl od velkých a složitých hotelových systémů mělo být řešení jednoduché, intuitivní, kvalitní a inovativní. Odtud vznikl nápad na mobilní recepci dostupnou na telefonu nebo tabletu pro malá a středně velká ubytovací zařízení.

Nejdůležitější v naší práci je multidimenzionální celek. Za produktem stojí celý tým lidí: produktoví manažeři, programátoři, testeři, specialisté podpory a marketingu, účetnictví a personalisté. Chci, aby je bavilo to, co dělají ve své každodenní práci. Díky tomu můžeme dobře poznat, pochopit a naplnit potřeby našich uživatelů. Řešením problémů zákazníků budujeme skvělý produkt, na který můžeme být hrdí.

BedBooking a BitFaktura

Díky Google Play a Apple App Store se BedBooking dostal k uživatelům na různých kontinentech. Potřebovali jsme nezávislý prodejní kanál, který by byl dostupný ve všech regionech světa. Fakturační systém jako dobrý ranní fakturační systém podporoval mnoho jazykových verzí a měn a byl také cenově dostupný. Původně nám BitFaktura sloužila jako interní nástroj pro vystavování faktur a vykazování tržeb. Spolu s rozvojem rezervačního systému BedBooking rostly potřeby našich uživatelů. Jednou z požadovaných funkcí v našem kalendáři byla možnost pro hostitele vystavit prodejní doklad (fakturu nebo účtenku) za poskytnuté ubytování. Zvažovali jsme dvě řešení: napsat něco vlastního nebo použít řešení, které na trhu existuje a lze jej přizpůsobit našim potřebám.

Udělal jsem průzkum trhu a došli jsme k prvním závěrům. Nenašli jsme řešení, které by nás uspokojilo. Poté náš CTO Piotr Pękala navrhl integraci s BitFakturou, která by se stala naším „přizpůsobeným“ modulem pro obsluhu financí pro ubytovací zařízení.

Produkt jsme velmi dobře znali, protože jsme jej sami úspěšně používali několik let. Věděli jsme, že BitFaktura je dobrá a stabilní služba, podporuje různé jazykové verze a má spoustu personalizačních a konfiguračních funkcí (např. druhá daňová služba).

Dne 14. prosince 2018 jsem napsal první e-mail do BitFaktury ohledně této záležitosti. Pan Marcin Stefaniak (předseda představenstva Fakturownia.pl) se ukázal jako člověk otevřený myšlence spolupráce. V srpnu 2019 jsme dokončili pilotní období služby (uzavřené testy s komunitou uživatelů BedBooking) a o měsíc později byla služba dostupná všem našim uživatelům.

Za necelých 9 měsíců jsme byli schopni lépe porozumět svým potřebám, upřesnit podmínky spolupráce a přizpůsobit produkt BitFaktura našim individuálním potřebám. .  

 

 

Co se změnilo?

Nejprve náš klient a klient našeho klienta (hotelový host) obdrží prodejní doklad ve svém jazyce. Faktura nebo vyúčtování jsou čitelné a nevzbuzuje pochybnosti, co na faktuře je. Sami využíváme několik zahraničních služeb a víme, že prodejní doklady nejsou vždy čitelné.

Při pohledu zevnitř se nám podařilo zautomatizovat proces prodeje. Faktury se vystavují automaticky a data se načítají do účetního softwaru..

Díky nedávným vylepšením a optimalizaci integrace s BitFakturou jsme zkrátili čas potřebný k zaúčtování prodejních dokladů ze 3 dnů na 3 hodiny.

Pro podnikatele je finanční služba povinností vyžadovanou zákonem. Proces musí být jednoduchý a pro tým co nejméně časově náročný. Problematiku související se změnou předpisů, legislativou účetních systémů a novými trendy přenecháváme specialistům z oddělení fakturace. Díky tomu se já a můj tým můžeme soustředit na uspokojování potřeb našich uživatelů a striktně na vývoj systému pro správu rezervací.

Doporučil bych BitFakturu známému?

Už jsem to udělal. Systém jsem doporučil zákazníkům našich webových stránek. Existuje lepší doporučení?

Podívejte se na možnosti fakturace pro vaši firmu


Vyzkoušet zdarma »